بازار سنتی وکیل

بازار سنتی وکیل شیراز از قدیمی ترین بازار های ایران

بازار سنتی وکیل یکی از زیباترین جاذبه های تاریخی در خیابان زند شیراز قرار دارد و از قدیمی ترین بازار های ایران است. بازار وکیل از زیباترین جاذبه های شهر شیراز بوده و علاوه بر خرید از معماری و فضای قدیمی بازار هم لذت خواهید برد.

بازار توسط کریم خان زند ساخته شده است و در سال ۱۳۵۱ به ثبت آثار ملی رسید. در گذشته تمام کار های بازرگانی، خرید و فروش کالاهای داخلی و خارجی و غیره در این بازار انجام می شده است. بازار قسمتی از مجموعه وکیل می باشد.

بازار سنتی وکیل در شیراز
بازارسنتی وکیل در شیراز

بازار+سنتی_وکیل

بازار سنتی وکیل تاثیر زیادی بر اقتصاد شیراز داشت. وقتی کریم خان زند، شیراز را پایتخت خود قرار داد، تغییرات زیادی را در شهر ایجاد کرد. و نمونه تغییرات بزرگ، بازار وکیل بود. بازار مساحتی به اندازه ۲۱۸۴۰ متر مربع دارد و از ۳ بخش تشکیل شده است: گذرگاه برای عبور مردم، حریم مغازه که ۲ متر بالاتر از سطح زمین است، فضای مغازه برای فروش.

خرید_در_بازار_سنتی_وکیل

بازار سنتی وکیل کالاهای زیادی را برای مشتریان عرضه می کند. خوراکی های متنوع از جمله مسقطی و شیرینی های سنتی و سوغات شیراز، فرش های دستباف ایلات قشقایی، پارچه های رنگارنگ عشایر قشقایی، خاتم و منبت کاری ها، عرقیات دارویی، ادویه و خیلی کالاهای دیگر در بازار سنتی شیراز به فروش می رسند. اگر دنبال سوغاتی هستید، بازار مکان فوق العاده ای می باشد.