صنایع دستی و سوغات استان خراسان رضوی

صنایع دستی و سوغات استان خراسان رضوی

صنایع دستی و سوغات استان خراسان رضوی

استان خراسان رضوی یکی از استان های شمال شرقی ایران است که زیباترین و برترین جاذبه های گردشگری ایران را در خود جای داده است.حرم مطهر امام رضا علیه السلام، معروف ترین جاذبه گردشگری استان خراسان رضوی شناخته می شود. هر ساله میلیون‌ها گردشگر و مسافر از سراسر ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس و برخی از کشورهای اروپایی برای گشت و گذار در این استان به این منطقه سفر می کنند. در ادامع مقاله سوغات استان خراسان رضوی با ما همراه باشید.

علاوه بر جاذبه های مذهبی و زیارتگاه‌ها، جاذبه های گردشگری طبیعی و سوغاتی ها نیز عامل جذب توریست و گردشگر به استان خراسان رضوی می باشند. بسیاری از مکان های دیدنی این استان جنبه تاریخی و فرهنگی دارند.

انواع صنایع دستی و سوغات خراسان رضوی

از گردشگری و مکان های دیدنی استان خراسان رضوی که بگذریم نوبت به سوغاتی های آن می رسد؛ انواع صنایع دستی و خوراکی های خوشمزه جزوه سوغات خراسان رضوی محسوب می شوند.

جاذبه های گردشگری و سوغات استان خراسان رضوی
سوغات خراسان رضوی

صنایع دستی گلیم بافی، شعربافی، جوراب بافی و انواع شال، پوستین دوزی، زیورآلات، صنایع دستی فیروزه و عقیق، فرش، نمدبافی، محصولات ابریشمی، صنایع دستی چوبی، گیوه بافی، محصولات سرامیکی، محصولات چرمی، انواع اسانس و عطر ،نمونه هایی از صنایع دستی مخصوص خراسان رضوی هستند.

 علاوه بر صنایع دستی، خوراکی های خوشمزه و مواد غذایی نظیر انواع ادویه جات، زعفران، نبات طعم دار، انواع میوه های خشک مانند زردآلو، قیسی و کشمش، معروف ترین سوغات خراسان رضوی هستند. برترین مرکز خرید شهر مشهد، بازار رضا می باشد که در مجاورت حرم مطهر امام رضا (ع) قرار دارد.