اماکن تفریحی بانوان تهران

خستگی خود را در اماکن تفریحی بانوان تهران در کنید

اماکن تفریحی بانوان در سال‌های اخیر بیشتر شده‌اند و بانوان می‌توانند زمانی آزاد و راحت به تفریحات مختلف بپردازند. امروزه بانوان ایران و حتی جهان پا به پای مردان کار می‌کنند و نیاز دارند زمانی را برای استراحت و تفریح داشته باشند. بانوان تفریحات مختلفی را دوست دارند؛ از خرید کردن گرفته تا ورزش و گذراندن یک روز با دوستان خود.

در کشور ما لزوم ایجاد اماکن تفریحی برای بانوان بسیار زیاد است چرا که محدودیت‌های بسیاری برای آن‌ها وجود دارد؛ منظور ما از اماکن تفریحی بانوان جاهای معمول مانند باشگاه‌ها و مراکز خرید و… نیست. خوشبختانه در تهران اماکن تفریحی برای بانوان وجود دارد که می‌توانید اوقات فراغت خوبی را برای خود رقم بزنید.

اماکن_تفریحی_بانوان_در_تهران

• در حال حاضر بوستان‌های بهشت مادر در منطقه ۳، پردیس بانوان در منطقه ۱۵ و پارک نرگس در منطقه ۱۸ پارک‌هایی هستند که انحصارا برای بانوان در نظر گرفته شده‌اند و آن‌ها می‌توانند در این محل‌ها از امکانات تفریح و ورزشی استفاده کنند. بوستان‌هایی که برای بانوان در نظر گرفته شده‌اند معمولا از صبح تا عصر منحصر به بانوان هستند و آقایان به هیچ وجه اجازه ورود نخواهند داشت و شب‌ها بوستان‌ها به اماکن خانوادگی تبدیل می شود.

اماکن تفریحی بانوان
اماکن تفریحی‌بانوان

• مجموعه شهربانو منطقه ۱۹ یکی از بزرگترین و پرامکانات‌ترین اماکن تفریحی بانوان است. در مجموعه شهربانو حدود ۲۰ ساختمان جهت برگزار کلاس‌های فرهنگی، ورزشی و هنری وجود دارد. علاوه بر آن در این مجموعه سالن سینما، سالن‌های ورزشی، مهدکودک، رستوران، کارتینگ و پیست دوچرخه سواری وجود دارد. البته این تنها مجموعه شهربانو در تهران نیست و شما می‌‌توانید در مناطق دیگر تهران از مجموعه‌های شهربانو مخصوص بانوان استفاده کنید. یکی دیگر از شهربانوهای تهران در بوستان ولایت واقع شده است که یکی از اماکن تفریحی بانوان در تهران است.

• استخر روباز ارم: این استخر در شهربازی ارم سبز واقع شده است. از امکانات این استخر می‌توان به حمام آفتاب، شنا در فضای‌ آزاد،‌ سالن ماساژ، سالن آب‌درمانی و… است.

• بوستان مادر قائم که یکی از بزرگترین اماکن تفریحی بانوان است و جایی به وسعت ۱۷ هکتار در اختیار بانوان برای تفریح قرار داده شده است. در این بوستان استخر، سالن‌های ورزشی، زمین‌های بازی و سالن‌های ورزشی و همچنین کرایه وسایلی مانند اسکیت و دوچرخه وجود دارد.

• در سراسر تهران باشگاه‌های ورزشی در رشته‌های مختلف ارائه دهنده سانس‌های بانوان هستند. البته که ترافیک تهران باعث می‌شود بانوان به دنبال امکان تفریحی بانوان باشند که در نزدیکی منزل آن‌ها واقع شده باشد.