قوانین و مقررات

حق بهره برداری از امکانات و مطالب وب سایت تعطیلات انلاین شامل قوانین و مقررات زیر می باشد و هر کاربر یا بیننده سایت مکلف به پیروی از آنها می باشد و با استفاده از امکانات سایت قوانین زیر را می پذیرد.

موضوع خدمات

اقدام  جهت بازاریابی برای رزرو اقامتگاه میزبان‌ها از طریق نمایش و ارائه اقامتگاه در سامانه تعطیلات انلاین مطابق قانون تجارت الکترونیک است

قوانین عمومی:

۱ـ کلیه اصول و رویه های تعطیلات انلاین منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط می باشد.

۲ـ هر گونه کپی یا استفاده از مطالب وب سایت تعطیلات انلاین بدون اجازه کتبی تحت هر شرایطی ممنوع و پیگرد قانونی دارد.

۳ـ هر گونه فعالیت در وب سایت تعطیلات انلاین از جمله ورود به سایت، عضویت، میزبان شدن، ثبت درخواست رزرو ملک یا خرید تور، به معنای آگاه بودن کاربر از قوانین تعطیلات انلاین و نحوه استفاده از خدمات آن  می باشد.

۴ـ حق هر گونه تجدید نظرو به روز آوری شرایط و قوانین و همچنین عملکرد و محتوای وب سایت، کارمزد خدمات، در هر زمان و بدون اطلاع قبلی به دلایلی همچون بهبود عملکرد، افزودن یک قابلیت و امکان جدید به خدمات و یا اجرای پیشنهادات کاربران برای تعطیلات انلاین محفوظ می باشد.

۵ـ تعطیلات انلاین تنها یک بستر انتشار آگهی های محل اقامت با رویکرد صیانت از وجوه پرداختی میهمانان به سایت در چهارچوب قوانین رزرو می باشد و خود میزبان هیچ اقامتگاهی نمی باشد. در تعطیلات انلاین میزبانان اقامتگاه خود را معرفی و قیمت گذاری می نمایند و میهمان با آگاهی کامل از اینکه تعطیلات انلاین مجری نمی باشد اقدام به رزرو و پرداخت بصورت آنلاین می نماید و تعطیلات انلاین منجزا (بدون هیچ قید و شرطی) هیچ گونه مسئولیتی در قبال کیفیت اقامتگاه، امنیت و جرایم نخواهد داشت.

۶ـ در حالت پیش فرض جهت ورود به کلیه اماکن اقامتی داشتن کارت شناسایی (کارت ملی هوشمند یا شناسنامه معتبر) و مدارک معتبر جهت اثبات محرمیت الزامی می باشد.

۷ـ شماره 50004000035340 به عنوان شماره پیامک رسمی تعطیلات انلاین بوده و کلیه پیام های ارسالی از شماره های فوق به میهمانان و میزبانان، یا هرگونه اطلاع رسانی از سوی تعطیلات انلاین از طریق پیامک، به عنوان سند رسمی فرایند رزرو می باشد و میهمانان و میزبانان با فعالیت در این سایت حق هیچ گونه اعتراضی نسبت به اسناد فوق نخواهند داشت.

۸ـ لازم به ذکر است قوانین و مقررات مندرج در این صفحه از همان تاریخ به روز آوری و انتشار قابل اجراست و جایگزین کلیه توافق های قبلی محسوب می شود.

قوانین کنسلی رزرو محل اقامت :

۱۰- روزهای اوج سفر(پیک): تعطیلات نوروز، تعطیلات نیمه خرداد، تعطیلات ۲۲بهمن و روزهایی از تقویم است که یک یا چند روز تعطیلی متوالی وجود دارد. همچنین روزهایی هم که بین ۲ تعطیلی قرار دارند (مثلا اگر یک روز چهارشنبه تعطیل رسمی است، روز پنجشنبه که بین دو روز تعطیل قرار گرفته از روزهای تعطیل است) جزو روزهای اوج سفر شناخته می‌شوند.

شرایط کنسلی با توجه به سیاست های هر میزبان میتواند متفاوت باشد و لازم است میهمان قبل از رزرو شرایط تحویل محل اقامت و کنسلی را در بخش هر اقامتگاه مطالعه نماید. اما شرایط عمومی و پیش فرض برای اکثر اقامتگاه ها به شرح زیر است :

* در محدودیت های مرتبط با کرونا، تنها در صورت صدور بخشنامه از سوی مراجع دولتی مبنی بر استرداد وجوه امکان لغو رزرو بدون کسر وجه و خارج از چهارچوب قوانین سایت وجود دارد

*هنگامی که شما رزرو خود را لغو می‌کنید، این ریسک برای اقامتگاه وجود دارد تا نتواند در زمان باقی مانده، واحد اقامتی خود را به اجاره رساند. بنابراین منطقی است تا مبلغی را به‌عنوان جریمه‌ی استرداد از میهمان دریافت کند. سیاست صاحبان اقامتگاه‌ها در میزان این جریمه متفاوت است، از این‌رو قوانین لغو رزرو هر اقامتگاه، در صفحه آن اقامتگاه درج شده است و ممکن است با اقامتگاه دیگر متفاوت باشد. حتی ممکن است این قوانین در تمام سال یکسان نباشد.

قوانین لغو رزرو برای مهمان

در روزهای عادی:

1ـ بیش از48 ساعت مانده به روز شروع اقامت :استرداد کامل وجه واریزی  در وجه میهمان رزرو کننده

۲ـ کمتر از 48 ساعت مانده به روز شروع اقامت وجهی به میهمان برگرداننده نمیشود.

لغو رزرو در حین اقامت امکان پذیر نیست.

در صورت دیر رسیدن به هر دلیلی تاخیر پرواز و…… از مدت زمان رزرومصرف شده محسوب میگردد.

لغو رزرو در روزهای پیک: در روزهای پیک سفر موارد فوق به جای 48 ساعت از ۵ روز محاسبه می‌شود.

قوانین خاص عید:

پیش از ۱۵ اسفند: تمامی رزروهای بازه ۲۰ اسفند تا ۱۳ فروردین 20 درصد از مبلغ رزرو کسر و به میزبان تعلق می‌گیرد.

پس از ۱۵ اسفند: لغو رزروهای بازه ۲۰ اسفند تا ۱۳ فروردین مبلغی به مهمان عودت داده نمی‌شود.

رزروهای مربوط به تعطیلات نوروز :

قبل از 15 اسفند ماه: کسر 20% از کل مبلغ رزرو به عنوان خسارت

بعد از 15 اسفند ماه: کسر کل مبلغ رزرو به عنوان خسارت

رزروهای بلند مدت (۱۴ روز به بالا): کسر مبلغ 5 شب اول + 20% از مابقی مبلغ رزرو به عنوان خسارت محاسبه می‌شود

عقد قرارداد در محل اقامتگاه ودریافت یک شب اجاره بعنوان تضمین جلوگیری از خسارت از مهمان گرامیَ اخذ می گرددکه پس از اتمام قرداد به  میهمان مسترد می گردد.

– فورس ماژور: منظور از فورس ماژور، وقوع هرگونه حادثه خارجی، غیر قابل دفع و غیر قابل پیش‌بینی است که مستند به فعل یا ترک فعل هیچ‌یک از طرفین (شرکت و کاربر) نباشد. از جمله مصادیق آن می‌توان به سیل، زلزله، آتش‌سوزی، جنگ، اعتصاب، بیماری‌های واگیردار، قطعی سراسری اینترنت، قطع سراسری برق و یا دیگر حوادث این چنینی اشاره نمود.

۳- در صورت بروز شرایط ویژه که امکان اقامت را در شهر مقصد از بین برده باشد مانند وقوع سیل، زلزله، قرنطینه شهر، کاربر می‌تواند بدون پرداخت خسارت رزرو را لغو کند.

در صورت مراجعه  نکردن میهمان در زمان رزرو بدون رعایت قوانین کنسلی، محل اقامت برای میهمان خالی نگاه داشته شده و هيچ‌گونه وجهی مسترد نخواهد شد.

۱۱ـ استرداد وجوه کنسلی حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت کاری پس از تایید کنسلی انجام میپذیرد.

قوانین رزرو و تحویل محل اقامت (ملک):

۱ـطبق قوانین سایت تحویل ملک ساعت ۱۴:۰۰ و زمان تخلیه آن ساعت ۱۲:۰۰ بصورت پیش فرض توسط میزبانان تعیین شده‌است با اینحال میهمان میتوانید جهت زمان تحویل ملک با مالک توافق جداگانه ای انجام دهد.

۲ـبه دلیل عدم حضور مالک در محل ملک، هماهنگی جهت دریافت آدرس دقیق و ساعت تحویل کلید بایستی توسط شخص میهمان انجام شود، میهمان موظف است حداقل تا ۴ ساعت قبل از ساعت شروع رزرو (۱۴:۰۰) کلیه هماهنگی های لازم را بصورت تلفنی با میزبان انجام دهد. بدیهی است در صورت قصور از سوی میهمان، سایت تعطیلات انلاین هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و ملک تحویل داده شده تلقی می گردد.

۳ـ برای رزروهای انجام شده بصورت پیش پرداخت، لازم است میهمان همزمان با ورود و دریافت کلید باقی مانده مبلغ رزرو را نقدا با میزبان تسویه نماید، در غیر این صورت میزبان میتواند بدون عودت وجه پیش پرداخت رزرو را کنسل نموده و از ورود میهمان جلوگیری نماید.

۴ـ میهمان میپذیرد، اذعان می نماید و تایید می کند در لحظه رزرو اطلاعات دقیق ملک شامل موقعیت جغرافیایی، جزییات، قیمت گذاری و تصاویر ملک را مشاهده کرده است و مسئولیت هر گونه عدم آگاهی صرفا به عهده میهمان خواهد بود.

۵ـ میهمان می‌پذیرد که پذیرش بیش‌تر از ظرفیت تعیین شده در رزرو، خلاف قوانین است. بنابراین متعهد می‌شود هنگام ورود به اقامتگاه، از همراه داشتن افراد اضافه خودداری کند. در غیر این صورت ممکن است رزرو بدون اطلاع قبلی لغو شده و هیچگونه وجهی استرداد نمی گردد.

۶ـ میهمان میپذیرد، اذعان می کند و تایید می کند در لحظه دریافت کلید تمامی شرایط محل اقامت را از لحاظ امکانات، موقعیت، نظافت و سایر موارد بررسی و با سایت مطابقت داده و با رضایت کامل و بدون هیچ قید و شرطی کلید را تحویل گرفته است و میهمان پس از آن تنها با رعایت شرایط و قوانین کنسلی میتواد رزرو خود را کنسل نماید.

۷ـ جهت دریافت کلید اقامتگاه لازم است میهمان کارت ملی هوشمند یا مدارکی که میزبان درخواست مینماید همچون مدارک محرمیت را به همراه داشته باشد درغیر اینصورت میزبان میتواند از ورود میهمان به اقامتگاه جلوگیری نموده و ضمن اینکه رزرو از سوی میهمان کنسل شده تلقی میگرد، عودت هرگونه وجهی طبق چهارچوب قوانین کنسلی خواهد بود.

سلب مسولیت :

۱ـ تعطیلات انلاین تنها یک بستر انتشار آگهی های میزبانان با رویکرد صیانت از وجوه پرداختی میهمانان به سایت طبق قوانین رزرو میباشد و تحت هیچ شرایطی هیچ گونه شراکت یا مسئولیتی در روابط یا هرگونه تعامل، توافق یا قرارداد میان مالک، مستاجر، مستشار، نمایندگان، واسطه یا هر شخصی که به نوعی کنترل اقامتگاه را در اختیار دارد ندارد و از انجا که به علت محدودیت های خود امکان بررسی اصالت مدارک اقامتگاه، قراردادها و مدارک هویتی را ندارد بنابراین تنها در راستای سنجش اعتبار کاربران خود ممکن است برخی مدارک هویتی را از آنها دریافت نماید و اما در میزان، کیفیت و نوع مدارک دریافتی کاملا مختار می باشد و عدم دریافت آنها هیچ گونه مسئولیتی را متوجه سایت نمی نماید و خود را از تمامی اتفاقات و شرایط ناشی از نقصان مدارک مبرا میکند.

۲ـ تعطیلات انلاین هیچ گونه تعهدی نسبت به جرایم، تقلب یا سابقه کاربران خود (میزبان یا میهمان) ندارد. اما در این میان ممکن است در راستای جلوگیری از تقلب و کلاهبرداری نسبت به دریافت برخی اطلاعات کاربران خود اقدام نماید.

۳ـ تعطیلات انلاین منجزا (بدون هیچ قید و شرطی) خود را از قبول مسئولیت، پرداخت یا جبران هرگونه خسارت یا غرامت در زمینه کیفیت و شرایط اقامتگاه ها، سرویس ها، اعتماد طرفین، امنیت، جرایم یا هرگونه روابط میان افراد مبرا می کند و تنها در چهارچوب قوانین خود آگهی های محل اقامت را در وب سایت خود منتشر مینماید.

۴ـ رزرو یک اقامتگاه به منزله اطلاع رسانی به میهمان و میزبان از شرایط مورد درخواست طرفین می باشد و از آنجا که تعطیلات انلاین هیچ گونه مسئولیت و کنترلی در مورد محل اقامت یا شرایط حاکم بر آن ندارد تنها در صورت مشاهده هرگونه تخلف و در راستای صیانت از حقوق میهمانان وجوه دریافتی آنها را در چهارچوب قوانین خود عودت میدهد.

خسارت وارده به محل اقامت

مهمان وظیفه دارد ملک را همانطور که تحویل می‌گیرد، تحویل دهد و در صورت بروز هرگونه خسارتی توسط خودش، مهمانانش و یا افرادی که با اجازه او به ملک وارد شده‌اند، موظف به جبران می‌باشد.

اعلام خسارت توسط میزبان به مهمان انجام خواهد شد. در صورت توافق مهمان خسارت را پرداخت می‌کند.

اعلام سو رفتار

در صورتی که طی اقامت مهمان در ملک میزبان هر یک از طرفین شاهد رفتار نامناسب، دزدی، خشونت و غیره بودند ابتدا سریعاً به پلیس اطلاع داده و سپس سایت را مطلع می‌کنند. اما سایت مسئولیتی برای اقدام علیه آن افراد ندارد و تنها حساب کاربری آن فرد حذف خواهد شد

حل و فصل اختلافات

کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این سند (قرارداد) و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن در ابتدا از طریق صلح و سازش فصل خواهد شد. چنانچه اختلافات از این طریق حل‌وفصل نگردد، موضوع به مراجع قضایی ذیصلاح ارجاع می‌گردد.