قوانین لغو رزرو (کنسلی)

قوانین کنسلی رزرو محل اقامت :

روزهای اوج سفر(پیک): تعطیلات نوروز، تعطیلات نیمه خرداد، تعطیلات ۲۲بهمن و روزهایی از تقویم است که یک یا چند روز تعطیلی متوالی وجود دارد. همچنین روزهایی هم که بین ۲ تعطیلی قرار دارند (مثلا اگر یک روز چهارشنبه تعطیل رسمی است، روز پنجشنبه که بین دو روز تعطیل قرار گرفته از روزهای تعطیل است) جزو روزهای اوج سفر شناخته می‌شوند.

شرایط کنسلی با توجه به سیاست های هر میزبان میتواند متفاوت باشد و لازم است میهمان قبل از رزرو شرایط تحویل محل اقامت و کنسلی را در بخش هر اقامتگاه مطالعه نماید. اما شرایط عمومی و پیش فرض برای اکثر اقامتگاه ها به شرح زیر است :

* در محدودیت های مرتبط با کرونا، تنها در صورت صدور بخشنامه از سوی مراجع دولتی مبنی بر استرداد وجوه امکان لغو رزرو بدون کسر وجه و خارج از چهارچوب قوانین سایت وجود دارد*


هنگامی که شما رزرو خود را لغو می‌کنید، این ریسک برای اقامتگاه وجود دارد تا نتواند در زمان باقی مانده، واحد اقامتی خود را به اجاره رساند. بنابراین منطقی است تا مبلغی را به‌عنوان جریمه‌ی استرداد از میهمان دریافت کند. سیاست صاحبان اقامتگاه‌ها در میزان این جریمه متفاوت است، از این‌رو قوانین لغو رزرو هر اقامتگاه، در صفحه آن اقامتگاه درج شده است و ممکن است با اقامتگاه دیگر متفاوت باشد. حتی ممکن است این قوانین در تمام سال یکسان نباشد.

قوانین لغو رزرو برای مهمان

در روزهای عادی:

1ـ بیش از48  ساعت مانده به روز شروع اقامت :استرداد کامل وجه واریزی  در وجه میهمان رزرو کننده

۲ـ کمتر از 48 ساعت مانده به روز شروع اقامت وجهی به میهمان برگرداننده نمیشود.

لغو رزرو در روزهای پیک:در روزهای پیک سفر موارد فوق به جای 48 ساعت از ۵ روز محاسبه می‌شود.

ویژه رزروهای بلندمدت (۱۴ روز به بالا): کسر مبلغ 5 شب اول + 20% از مابقی مبلغ رزرو به عنوان خسارت محاسبه می‌شوده به استثنا فروردین ماه

لغور رزرو در حین اقامت امکان پذیر نیست.


امکان جابجایی تاریخ سفر بدون دریافت خسارت: ندارد

در صورت دیر رسیدن به هر دلیلی تاخیر پرواز و…… از مدت زمان رزرومصرف شده محسوب میگردد.

لغو رزرو در روزهای پیک: در روزهای پیک سفر موارد فوق به جای 48 ساعت از ۵ روز محاسبه می‌شود

 

 


قوانین خاص عید:


پیش از ۱۵ اسفند: تمامی رزروهای بازه ۲۰ اسفند تا ۱۳ فروردین 20 درصد از مبلغ رزرو کسر و به میزبان تعلق می‌گیرد.


پس از ۱۵ اسفند: لغو رزروهای بازه ۲۰ اسفند تا ۱۳ فروردین مبلغی به مهمان عودت داده نمی‌شود.


رزروهای مربوط به تعطیلات نوروز :


قبل از 15 اسفند ماه: کسر 20% از کل مبلغ رزرو به عنوان خسارت


بعد از 15 اسفند ماه: کسر کل مبلغ رزرو به عنوان خسارت


رزروهای بلند مدت (۱۴ روز به بالا): کسر مبلغ 5 شب اول + 20% از مابقی مبلغ رزرو به عنوان خسارت محاسبه می‌شودبه استثنا فروردین ماه


عقد قرارداد در محل اقامتگاه ودریافت یک شب اجاره بعنوان تضمین جلوگیری از خسارت از مهمان گرامیَ اخذ می گرددکه پس از اتمام قرداد به  میهمان مسترد می گردد.

– فورس ماژور: منظور از فورس ماژور، وقوع هرگونه حادثه خارجی، غیر قابل دفع و غیر قابل پیش‌بینی است که مستند به فعل یا ترک فعل هیچ‌یک از طرفین (شرکت و کاربر) نباشد. از جمله مصادیق آن می‌توان به سیل، زلزله، آتش‌سوزی، جنگ، اعتصاب، بیماری‌های واگیردار، قطعی سراسری اینترنت، قطع سراسری برق و یا دیگر حوادث این چنینی اشاره نمود.

۳- در صورت بروز شرایط ویژه که امکان اقامت را در شهر مقصد از بین برده باشد مانند وقوع سیل، زلزله، قرنطینه شهر، کاربر می‌تواند بدون پرداخت خسارت رزرو را لغو کند.

در صورت مراجعه  نکردن میهمان در زمان رزرو بدون رعایت قوانین کنسلی، محل اقامت برای میهمان خالی نگاه داشته شده و هيچ‌گونه وجهی مسترد نخواهد شد.

۱۱ـ استرداد وجوه کنسلی حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت کاری پس از تایید کنسلی انجام میپذیرد.

قوانین رزرو و تحویل محل اقامت (ملک):

۱ـطبق قوانین سایت تحویل ملک ساعت ۱۴:۰۰ و زمان تخلیه آن ساعت ۱۲:۰۰ بصورت پیش فرض توسط میزبانان تعیین شده‌است با اینحال میهمان میتوانید جهت زمان تحویل ملک با مالک توافق جداگانه ای انجام دهد.

۲ـبه دلیل عدم حضور مالک در محل ملک، هماهنگی جهت دریافت آدرس دقیق و ساعت تحویل کلید بایستی توسط شخص میهمان انجام شود، میهمان موظف است حداقل تا ۴ ساعت قبل از ساعت شروع رزرو (۱۴:۰۰) کلیه هماهنگی های لازم را بصورت تلفنی با میزبان انجام دهد. بدیهی است در صورت قصور از سوی میهمان، سایت تعطیلات انلاین هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و ملک تحویل داده شده تلقی می گردد.