بازار سنتی وکیل

بازار سنتی وکیل شیراز از قدیمی ترین بازار های ایران

بازار سنتی وکیل یکی از زیباترین جاذبه های تاریخی در خیابان زند شیراز قرار دارد و از قدیمی ترین بازار های ایران است. بازار وکیل از زیباترین جاذبه های شهر شیراز بوده و علاوه بر خرید از معماری و فضای قدیمی بازار هم لذت خواهید برد.

بازار توسط کریم خان زند ساخته شده است و در سال ۱۳۵۱ به ثبت آثار ملی رسید. در گذشته تمام کار های بازرگانی، خرید و فروش کالاهای داخلی و خارجی و غیره در این بازار انجام می شده است. بازار قسمتی از مجموعه وکیل می باشد.

بازار سنتی وکیل در شیراز
بازارسنتی وکیل در شیراز

بازار+سنتی_وکیل

بازار سنتی وکیل تاثیر زیادی بر اقتصاد شیراز داشت. وقتی کریم خان زند، شیراز را پایتخت خود قرار داد، تغییرات زیادی را در شهر ایجاد کرد. و نمونه تغییرات بزرگ، بازار وکیل بود. بازار مساحتی به اندازه ۲۱۸۴۰ متر مربع دارد و از ۳ بخش تشکیل شده است: گذرگاه برای عبور مردم، حریم مغازه که ۲ متر بالاتر از سطح زمین است، فضای مغازه برای فروش.

خرید_در_بازار_سنتی_وکیل

بازار سنتی وکیل کالاهای زیادی را برای مشتریان عرضه می کند. خوراکی های متنوع از جمله مسقطی و شیرینی های سنتی و سوغات شیراز، فرش های دستباف ایلات قشقایی، پارچه های رنگارنگ عشایر قشقایی، خاتم و منبت کاری ها، عرقیات دارویی، ادویه و خیلی کالاهای دیگر در بازار سنتی شیراز به فروش می رسند. اگر دنبال سوغاتی هستید، بازار مکان فوق العاده ای می باشد.

One Reply to “بازار سنتی وکیل شیراز از قدیمی ترین بازار های ایران”

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *